Előnyei
A gyökéritató szerepe a gyökérkörnyezetben:
Ha a nyílásával felfelé áll a talajban, akkor azesővíz, öntözővíz egy része a cellában (csövecskék belsejében) "csapdábaesik", mint egy tálka, úgy viselkedik.
Ilyenkor a bennrekedt víz a cella falából tápanyagot old kiés a keletkezett oldat a cellán belül ott is marad. Maga a gyökéritatócsövecske, mint egy táprúd, fokozatosan adja le magából a tápanyagot, de atáprúddal ellentétben, itt jóval kisebb a tápanyag "kimosódás"sebessége, azaz a műtrágyával ellentétben, hosszú távon fejti ki hatását a vízforgalomtólés a talajban lévő mikroorganizmusok (bacik, gombák) számától függően.
A gyökéritatóval ellátott gyökérkörnyezetben egybacilusokkal teli "lakópark" létesül a talajélet számára. A laza,levegős szerkezetben a növény és a mikroorganizmusok versengenek a tápanyagért.A növény gyökérzete behálózza ezt a "lakóparkot" és a bacilusok,gombák áldásos tevékenysége folytán a növények számára felvehető állapotbahozzák a nehezen felvehető makro és mikroelemeket.
Ha a nyílásával lefelé áll a talajban a cella,akkor levegőztet. A talajban, térállástól függetlenül, víz hatására tápanyagoldódik ki.
A gyökéritató gyártástechnológiája teszi lehetővé, hogyfokozatos tápanyagleadás valósul meg. A cellák több éven keresztül biztosítjáka morzsalékos, laza szerkezetet.
A cellák gyártása során felhasznált természetes anyagok atalaj kilúgozódását hatásosan lassítják.
A gyökéritató alkalmazásával jóval kevesebb vízfelhasználásérhető el.
Amennyiben hosszabb időn keresztül elmarad a csapadék, alocsolás, akkor a gyökerek bizonyítottan a nedvesség irányába növekednek.Szárazságkor a cellákban rekedt víz mentőöv a növények és a talajélet számára.
A talaj egészének vízáteresztő képessége túlzott vízterhelésesetén megmarad. Csak a cellák fogják vissza a vizet.
Száraz talajban a növények gyökere nehezen fér hozzá atápanyaghoz. Ha hozzá is jut, akkor azt a növény a gyökérzete növekedésérefordítja.
Túl nedves talajban, levegő hiányában, a növények nehezentáplálkoznak.
Túl tömör, kötött talajban is levegőhiánnyal küszködik anövény, a víz nehezen talál járatokat magának. Levegőtlen talajközegben amikroorganizmusok élettere korlátozott és "átalakító" tevékenységüknem szolgálja a növényt. Óriási jelentőséggel bír a talajoldat kémhatása. Egyeskivételektől eltekintve a tapasztalat azt bizonyítja, hogy a növények atápelemeket akkor tudják felvenni, ha a gyökérkörnyezet pH értéke 6-6,5.Kísérleteink a pH ingadoztatását ígéretesebbnek találja.
Egyéb
70 gramm, 0,4 kg és 5 kg-os kiszerelésben érhető el atermék.